برنامه پاکسازی طبیعت
 عکس از سایت دوستداران دماوند

 

* پاک‌سازی روستاهای لاسم و لهر؛ در روز جمعه 25 شهریور، برای سومین سال پیاپی، برنامه‌ی بزرگ پاک‌سازی روستا و دره‌های اطراف روستای لاسم (در منطقه‌ی دره‌ی هراز) به همت گروه کوه‌نوردی لاسم و شورای روستا و با مشارکت گسترده‌ی اهالی، انجام شد. در این برنامه، اعضایی از انجمن دوستداران دماوند، انجمن کوه‌نوردان ایران (به ویژه از دفتر نمایندگی آمل) و همچنین هیات کوه‌نوردی آمل حضور فعال داشتند. در پایان این برنامه، چند صد نفر از اهالی محل و دیگر حاضران گرد هم آمدند و ضمن گفتگو درباره‌ی مشکلات زیست‌محیطی منطقه (از جمله، شکار غیرمجاز) به اجرای موسیقی مازندرانی گوش سپردند و با خوردن آش محلی، روز خوشی را سپری کردند.

* پاک‌سازی روستای لهر؛ در همان روز 25 مهر، یک برنامه‌ی پاک‌سازی نیز در روستای لهر (در مسیر روستای ناندل دماوند) به همت کوه‌نوردان و شورای محل و با حضور کوه‌نوردانی از هیات آمل، انجمن دوستداران دماوند، و دفتر انجمن کوه‌نوردان در آمل برگزار شد. در این برنامه نیز ده‌ها کیسه زباله گردآوری شد و پیشنهادهایی برای تفکیک زباله از مبدا رد و بدل گردید.

*برنامه‌های آخر این هفته؛ در روزهای 31 مرداد و اول شهریور، دفترهای نمایندگی انجمن در آمل، زنجان و سلطانیه، در مشارکت با گروه "رفتگران طبیعت"، به اجرای برنامه‌های پاک‌سازی طبیعت در اطراف زنجان و مسیر جنوبی دماوند اقدام خواهند کرد.

 دوستان را به مشارکت در این برنامه‌ها فرامی‌خوانیم. 

لطفا برای هماهنگی، با  آقای فخری (09355493901) تماس بگیرید.


 07:52 ب.ظ -  چهارشنبه 30 مرداد 1392   مدیر سایت

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات